Великобритания дава на Световната банка гаранция от 3 млрд. долара за заеми за Украйна

21 юни 2023, 12:42 часа • 2014 | прочитания

Великобритания ще предостави на Световната банка (СБ) гаранции на стойност 3 млрд. долара за заеми за Украйна, съобщава уебсайтът на британското правителство. Гаранциите ще бъдат предоставени от Световната банка за период от три години. Лондон ще предостави на Киев и финансова помощ в размер на 240 млн. паунда.

Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?

Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович

Британските власти заявиха, че финансирането "ще отиде за подпомагане на жизненоважни обществени услуги, включително разходите за поддържане на училища и болници. Невоенната помощ за Киев вече е надхвърлила 4,7 млрд. паунда, се уточнява в прессъобщението.

Още: Столтенберг: НАТО ще помогне на Украйна да модернизира армията си

По оценка на СБ възстановяването на украинския дълг възлиза на най-малко 411 млрд. долара. През март група държави кредитори на Украйна удължиха мораториума върху изплащането на дълга на страната до 2027 г. Дотогава програмата за спешна помощ на Международния валутен фонд за Киев ще остане в сила.

Още: Путин ще иска да убива до края на живота си (СНИМКИ)

Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес