Великобритания и Дания отпускат допълнителни средства и оръжия за Украйна

11 август 2022, 15:23 часа • 2133 | прочитания

Великобритания и Дания обявиха допълнителна помощ за Украйна под формата на пари и оръжия във връзка с международна дарителска конференция в Копенхаген, съобщи "Ройтерс".

Още: Тръмп се усети: "Путин никога не е искал да спре войната". Оръжие от САЩ потича към Украйна след сделката за минералите? (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)

Великобритания ще достави на Украйна повече реактивни системи за залпов огън, които могат да поразяват цели на разстояние до 80 км.

Доставката на оръжия ще помогне на Украйна да се защити от руската тежка артилерия, заяви британският министър на отбраната Бен Уолъс.

Междувременно Дания ще увеличи финансовата си помощ за Украйна със 110 млн. евро (113,6 млн. долара), заяви министър-председателят Мете Фредериксен на конференцията, в която участваха няколко европейски министри на отбраната.

Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)

Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?

"Това е война срещу ценностите, върху които са изградени Европа и свободният свят. Днес потвърждаваме ангажимента си да подкрепим Украйна", заяви тя.

Конференцията, чиито домакини са Украйна, Дания и Великобритания, се провежда, за да се обсъди дългосрочната подкрепа за Украйна след началото на агресивната руска инвазия.

Следете НА ЖИВО: Войната в Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес