Заради наркомания на музикален фестивал, защитен вид риба може да изчезне

28 септември 2021, 07:20 часа 1730 прочитания

Високи нива на наркотици са открити в река, която преминава през град Гланстънбъри, в който се провежда традиционен музикален фестивал, предаде БГНЕС.

Още: Вицепрезидент на "Транснефт" "падна" от прозореца - парите от руския петрол намаляват, украински дронове атакуват

Още: Русия се радва и окуражава Тръмп да спира оръжието за Украйна (ОБЗОР - ВИДЕО)

Едва ли някой щеше да обърне внимание на този комичен факт, но за съжаление наркотиците застрашават сериозно популацията на рядък вид риба и други диви животни, съобщиха учени пред АФП.

Нивата на кокаин и екстази, открити във водата, са толкова високи, че биха могли да навредят на дивата природа надолу по течението в река Уайтлейк, която минава през територията на фестивала.

За първи път учените взимат проби от водата през 2019 г., когато над 200 хиляди души участват в петдневен летен фестивал в Съмърсет, Югозападна Англия. Пробите показват четирикратно завишение на съдържанието на наркотици спрямо седмица преди фестивала.

Още: Истинското мнение на кралица Елизабет II за Меган Маркъл: Обезпокоителни отклонения

Още: 550 руски дрона и ракети: Щети в Киев без данни за убити, Украйна удари завод на "Ростех" до Москва (ВИДЕО)

Вредните високи стойности на кокаин във водата са се повишили до нива, които пречат на жизнения цикъл на рядката и защитена европейска змиорка, намерена в района, казват учените.

Учените призовават посетителите на фестивала да използват регламентираните тоалетни на Гластънбъри в бъдеще, тъй като е доказано, че наркотиците навлизат в околните водоизточници чрез масово уриниране.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес