Зеленски подари на краля на Белгия отломка от свален руски самолет (СНИМКИ)

10 февруари 2023, 09:36 часа • 5182 | прочитания

Украинският президент Володимир Зеленски се срещна в четвъртък, 9 февруари, с белгийския крал Филип в рамките на посещението си в Брюксел. Снимки от събитието, на което присъства и белгийският премиер Александър де Кро, публикуваха от пресслужбата на кралския дворец във Facebook.

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

Източник: Facebook/Belgische Monarchie Monarchie belge Belgian Monarchy

По време на приема Зеленски подари на краля фрагмент от руски самолет Су-25, свален в украинското небе. Върху отломката украинските пилоти бяха изписали думите "Заедно ще победим".

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Припомняме, че ден по-рано президентът на Украйна получи аудиенция и при британския крал Чарлз III в Бъкингамския дворец.

Вчера, 9 февруари, Володимир Зеленски говори пред Европейския парламент и участва в закрита среща на върха на лидерите на ЕС. ОЩЕ: Зеленски в ЕП: Русия гледа на хората си като на средства за носене на оръжие 

Източник: Facebook/Belgische Monarchie Monarchie belge Belgian Monarchy

Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа

Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес