10 от Ливърпул обърнаха Нюкасъл, Дарвин Нунес е големият герой (ВИДЕО)

3659

Ливърпул постигна трудна и изключително драматична победа с 2:1 срещу Нюкасъл като гост в двубой от третия кръг на Висшата лига. Големият герой за мърсисайдци се казва Дарвин Нунес. Уругваецът отбеляза две попадения, с които тимът му обърна "свраките". Преди това Антъни Гордън бе открил резултата в 25-ата минута.

Бурно начало на сблъсъка

Страстите се нажежиха още в самото начало. Арнолд получи жълт картон за бурна реакция относно съдийско отсъждане. Секунди по-късно щабът на домакините поиска крайният бранител да бъде изгонен за нарушение срещу Гордън. Претенциите не бяха уважени. Алисон и Ник Поуп демонстрираха своята класа при набезите на атакуващите състезатели от двата състава.

В ДРУГ МАЧ: Манчестър Сити за малко да сгафи, Родри - спасител (ВИДЕО)

Драматични минути - гол и червен картон

В средата на полувремето Гордън наказа груба грешка на Александър-Арнолд, за да изведе Нюкасъл напред в резултата. 3 по-късно Ван Дайк бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Исак. ВАР потвърди решението на главния съдия въпреки претенциите на "червените".

Ван Дайк Ливърпул

Дарвин Нунес блести за Ливърпул

След почивката "свраките" продължиха да търсят второ попадение. Алмирон и Гордън не се възползваха от добри възможности. Ботман се отчете с важна намеса в защита, а Мигел Алмирон завърши свой пробив с шут в страничния стълб. В 81-вата минута появилият се като резерва Нунес възстанови паритета, материализирайки пас на Жота и грешка в съперниковата отбрана. В третата минута от добавеното време на мача уругваецът се разписа за втори път и се превърна в големия герой за Ливърпул - 2:1.