Ал Насър и Роналдо се сбогуваха с амбициите за титла, Ал Итихад е шампион! (ВИДЕО)

4722

Кристиано Роналдо и неговият Ал Насър се провалиха в борбата за титлата в Саудитската професионална лига. Тимът на португалската суперзвезда завърши наравно (1:1) с Етифак, докато Ал Итихад официално е новият шампион след класическа победа с 3:0 като гост срещу Ал Фейха, която им осигури 5 точки преднина при оставащ един мач до края на сезона.

Срещата на Ал Насър започна доста равностойно. В 20-ата минута съотборникът на Роналдо - Гариб се озова на изгодна позиция, стреля технично, но шутът му не намери целта. По-късно Кристиано завърши свой пробив с неточен удар. Секунди преди двата отбора да се приберат в съблекалните домакините поведоха. Юсуф Ниакате се разписа, завършвайки блестяща контраатака.

ОЩЕ: Зидан отказал 150 милиона от тима на Роналдо

В 56-ата минута бившият бразилски национал Луис Густаво върна едно попадение за Ал Насър. Халфът получи на границата на наказателното поле и с великолепен изстрел остави безпомощен противниковия страж. Последваха възможности и пред двете врати, които в крайна сметка не бяха оползотворени.

Густаво отново отбеляза в 80-ата минута. След дълго разглеждане от ВАР обаче голът бе отменен поради засада в изграждането на атаката. Дълбоко в добавеното време на мача пък Андерсон Талиска си пробва късмета от пряк свободен удар и нацели напречната греда. ОЩЕ: Семейството на Кристиано Роналдо избухна в защита на Джорджина: Чрез адвокати ще изчистим името си