Арсенал бе на крачка от чутовна издънка срещу Тотнъм, но оцеля в лондонското дерби (ВИДЕО)

3390

Арсенал победи Тотнъм с 3:2 в лондонското дерби от 35-ия кръг на Висшата лига. „Топчиите“ бяха на крачка от чутовна издънка, след като водеха с 3:0 на полувремето, но след това позволиха на домакините да върнат две попадения и трябваше да потреперят в заключителните минути на двубоя.

Арсенал изигра много силно първо полувреме

Арсенал започна ударно срещата и стигна до гол още в началните минути, след като Кай Хаверц се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на Йодегор в по-ранен етап на атаката. Малко по-късно „топчиите“ все пак поведоха. След изпълнение на корнер Хьойберг си вкара автогол и даде преднина на гостите.

Попадението разтърси Тотнъм и „шпорите“ тръгнаха в атака като първо Ромеро удари гредата на Арсенал, а малко по-късно гол на Ван де Вен бе отменен заради засада. В 27-ата минута положение на домакините стана още по-лошо, тъй като „топчиите“ вкараха второ попадение. Този път точен бе Букайо Сака. Малко преди края на първата част гостите направиха преднината си класическа с гол на Кай Хаверц.

Тотнъм върна два гола след почивката

A BIG WIN ON THE ROAD ❤️

Posted by Arsenal on Sunday, April 28, 2024

След почивката двата тима създадоха още няколко доста добри положения, но до нов гол в една от двете врати така и не се стигна. Все пак в средата на второто полувреме Тотнъм успя да върне едно попадение. Стражът на Арсенал Давид Рая допусна груба грешка, от която се възползва Кристиан Ромеро, който се разписа за 3:1.

Това вдъхна кураж на играчите на Тотнъм, които опитаха да се върнат в срещата и създадоха няколко положения пред Рая, които обаче не бяха реализирани. В 87-ата минута домакините успяха да стигнат до втори гол. Хюн-Мин Сон бе точен от дузпа, дадена за нарушение на Деклан Райс срещу Бен Дейвис. До края домакините не успяха да реализират изравнително попадение и Арсенал се поздрави с успеха.

Класиране във Висшата лига

След успеха си Арсенал събра 80 точки от 35 срещи и води на върха във Висшата лига. На втора позиция е Манчестър Сити със 76 пункта, но и два мача по-малко от лондончани. Трети е тимът на Ливърпул, който има в актива си 75 точки от 35 срещи.

Преди дни Арсенал хвърли здрав пердах на Челси.