Арсенал изигра най-добрия си мач през сезона в английската Висша лига, печелейки категорично с 2:0 срещу градския съперник Челси в дербито на 23-ия кръг на шампионата. Резултатът сам по себе си не е "разгромен", но "артилеристите" изиграха почти перфектен двубой, в който не позволиха на Челси в нито един момент да води играта.
Още: Ливърпул не спира с трансферите, избра нов централен защитник
Още в 14' домакините поведоха, благодарение на изключително индивидуално изпълнение на Александре Лаказет. В 38' пък капитанът Лоран Косчелни отбеляза куриозно попадение, след като не успя да играе с глава, но топката се удари в рамото му и влетя във вратата - 2:0.
През второто полувреме Челси нямаше нито едно добро положение за отбелязване на гол, като "артилеристите" тотално изолираха от играта Еден Азар и "мотора" на "сините" Жоржиньо. Неутрализирайки най-важните играчи на Челси, Арсенал гарантира лек мач за Бернд Лено и победата срещу един от директните съперници за влизане в топ 4.
Поражението на Челси пък направи битката за 3-о и 4-о място изключително любопитна. В момента Тотнъм е 3-и с 47 точки (мач по-малко) и води с 1 точка на "сините". Арсенал и Манчестър Юнайтед пък са с по 44 точки и дебнат от задна позиция да изпреварят някой измежду лондонските тимове, които в момента се намират в топ 4.
Още: На "Бернабеу" настръхнаха: Голямата звезда на Реал Мадрид се запъна за нов договор
Още: Реал Мадрид влиза в надпревара с Байерн Мюнхен за "2-метровия Меси"