Астън Вила удари Челси, Моуриньо изгонен

17992

Астън Вила препъна лидера в Англия Челси, след като спечели с 1:0 мача помежду им от 30-ия кръг на Висшата лига. Така положението на върха се заплита, защото по-рано вторият Манчестър Сити записа победа и изостава на 6 точки, но е и с 3 мача по-малко.

Това е първо поражение за Челси в шампионата от над четири месеца. За последно лондончани загубиха във Висшата лига от Стоук Сити на 7 декември. Българинът Александър Тонев не бе в групата на Астън Вила за двубоя.

Челси завърши мача с двама души по-малко, като Вилиан и Рамиреш бяха изгонени – съответно в 68-ата и 94-ата минути, но и треньорът на сините Жозе Моуриньо не успя да сдържи нервите си и също бе изпратен към съблекалнята от рефера Крис Фой, след като оспори негово решение.

Единственото попадение в мача бе дело на Фабиан Делф, който технично прати топката в мрежата с пета в 82-ата минута. Астън Вила можеше да спечели и по-убедително, но удар на Делф в добавеното време срещна гредата.

СТАТИСТИКА

АСТЪН ВИЛА - ЧЕЛСИ 1:0

1:0 Делф 82

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Бакуна, Бенет, Уестууд, Влаар, Бейкър, Ел Ахмади, Делф, Агбонлахор (75 Олбрайтън), Вайман, Бентеке
Мениджър: Пол Ламбърт

ЧЕЛСИ: Чех, Аспиликуета, Кейхил, Тери, Иванович, Матич, Рамирес, Оскар (67 Шюрле), Азар, Вилиан, Торес (67 Ба)
Мениджър: Жозе Моуриньо

Червени картони: Вилиан 68, Рамирес 93

Челси намачка Тотнъм след безумни грешки на "шпорите"

Отборът на „Челси” продължава да върви уверено към шампионската титла в Англия, след като днес победи в поредното лондонско...