Барса дръпна с 6 точки на Реал след труден успех над средняк

2233

Барселона дръпна с шест точки преднина на Реал Мадрид на върха в класирането на Ла Лига, след като победи трудно Жирона с 1:0. Единственото попадение в срещата падна след изминаването на един час игра и бе дело на Педри. Халфът се разписа в своя юбилеен мач №100 за каталунския гранд. Успехът бе трети пореден за момчетата на Шави Ернандес.

Педри

Врагове на терена, съдружници в бизнеса: Барса и Реал регистрираха общ бранд

Барселона и Реал Мадрид направиха изненадващ ход, като регистрираха общ бранд. Испанските грандове може и да са врагове на футболния те...

През първата част на срещата опасните положения липсваха, като двата тима се оттеглиха на почивката при равенство 0:0. В средата на второто полувреме Барселона най-накрая стигна до така важния за отбора гол. Педри се възползва от грешка в защитата на съперника и без проблеми реализира.

Реал Мадрид ще има възможност да скъси разликата с големия си „враг“ утре, 29 януари, когато приема Реал Сосиедад. На Барса пък им предстоят два доста трудни мача – срещу Бетис и Севиля. В момента каталунците са първи с 47 точки, докато „кралете“ са на втора позиция с 41.