Бензема излезе четвърти в Ла Лига при успех на Реал над Алмерия (ВИДЕО)

1214
Снимка: GettyImages

Нападателят на Реал Мадрид Карим Бензема излезе на четвърто място във вечната ранглиста на голмайсторите в Ла Лига след като реализира хеттрик във вратата на Алмерия. Двубоят завърши при резултат 4:2 за „кралете“, като четвъртото попадение на столичани реализира Родриго. За гостите точни бяха Винисиус Маркес и Лукас Робертоне.

Реал Мадрид изигра много силно първо полувреме, като поведе с 3:0 до 42-ата минута след три попадения на Карим Бензема, като последният му гол падна след точно изпълнена дузпа. В първата минута на даденото от съдията продължение Винисиус Маркес върна едно попадение за Алмерия.

В самото начало на втората част Родриго направи резултата 4:1, а в средата на полувремето Лукас Робертоне успя да реализира почетното попадение за гостите. След успеха си Реал Мадрид събра 68 точки и продължава да бъде на втора позиция в първенството – на 8 зад Барселона, които обаче са с мач по-малко. Алмерия пък са 16-то с 33.

Трите гола на Бензема пък го наредиха на четвърто място сред голмайсторите в историята на Ла Лига. Нападателят на Реал има 236 на сметката си. Пред него са Телмо Сара с 551, Кристиано Роналдо с 311 и Лионел Меси с 474.

Вчера пък стана ясно, че Лука Модрич е под въпрос за мачовете с Осасуна и Манчестър Сити.