Челси два пъти повеждаше, но не успя да пречупи Евертън (ВИДЕО)

1333

Английският гранд Челси не успя да победи Евертън, завършвайки при резултат 2:2 на "Стамфорд Бридж" в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. "Сините" на два пъти повеждаха в резултата, но и двата пъти "карамелите" изравняваха и в крайна сметка двата тима си поделиха точките.

И четирите гола паднаха през втората част. Първото попадение дойде в 52-ата минута, когато Жоао Феликс се разписа. Десет минути по-късно Кристиан Пулишич се контузи и бе принудително заменен. В средата на полувремето Абдулай Дукур изравни за мърсисайдци.

Челси Кристиан Пулишич

В 76-ата минута Челси отново поведе в резултата, след като Кай Хаверц се разписа от дузпа. В 89-ата минута обаче Евертън успя да изравни, след като Елис Симс се разписа във вратата на Кепа Арисабалага.

Така Евертън спря кратката победна серия на Челси от два мача. В класирането лондончани се нареждат на десето място с 38 точки - на 11 пункта зад четвъртия Тотнъм, който е с мач повече. Евертън пък е 15-и с 26 пункта и продължава да се бори за оцеляването си.