Черна гора и Унгария с хикс, Шотландия обърна фамозно Холанд и компания (ВИДЕО)

2678
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

В двубой от група "G" на квалификациите за Евро 2024 Черна гора и Унгария не се победиха. И двата отбора достигнаха до успеха в сблъсъците си срещу България, но този път се задоволиха само с пункт. Така тимът на Марко Роси и "храбрите соколи" вече имат по 4 точки и заемат съответно второ и трето място.

ОЩЕ: С човек повече: Безидейна България не успя да победи Литва (ВИДЕО)

Мачът в Подгорица завърши без попадения. Гостите владееха значително повече топката, но домакините създадоха по-интересните положения. Още в шестата минута Адам Над едва не си вкара автогол и нацели напречната греда на своята врата. Атила Салай засече центриране с глава. Ударът му обаче излезе в аут. Стефан Йоветич пък стреля опасно от границата на наказателното поле. След почивката почти не се стигна до чисти ситуации.

Шотландия шокира Норвегия в края

Шотландия продължава своя фурор. В среща от група "А" възпитаниците на Стив Кларк обърнаха Норвегия, предвождана от световната звезда Ерлинг Холанд, и спечелиха с 2:1 като гост. Именно нападателят на Манчестър Сити откри резултата от дузпа в 61-вата минута. Заключителните мигове бяха критични.

В ПРЕДНИЯ МАЧ: Изненадата е факт: Горда Шотландия приземи беззъба Испания (ВИДЕО)

В 87-ата минута Линдън Дайкс изравни, а 120 секунди по-късно деветката асистира на Кени МакЛийн, който матира Ориан Ниланд за 1:2. Така Шотландия е с пълен актив от 9 точки след 3 изиграни двубоя. Съставът на Норвегия остава на третото място с 1 пункт.

ОЩЕ: 365 дни до ЕВРО 2024: Германия вече "знае" докъде ще стигне в турнира?!

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате