"Черни котки" минаха пътя на лутащия се Манчестър Юнайтед

18664

Слабият старт на сезона за Манчестър Юнайтед се затвърди след гостуването на Съндърланд, където "червените дяволи" се представиха трагично и стигнаха само до равенство 1:1. Голът за "червените дяволи" отбеляза Хуан Мата в 17-та минута, а за домакините се разписа бившият футболист на Манчестър Сити Джак Родуел в 30-та минута.

Така новият мениджър на Юнайтед Луис ван Гаал ще трябва да почака поне още една седмица, за да стигне до първата си победа начело на тима. Съндърланд от своя страна стигна до второ поредно равенство.

Робин ван Перси се завърна в титулярния състав на Юнайтед, за да партнира на Уейн Рууни в атака, но това не помогна и отборът на Луис ван Гаал отново изглеждаше доста слаб. "Черните котки" натиснаха в първите минути, но все пак гостите откриха резултата чрез Хуан Мата, който се разписа на празна врата след асистенция на Антонио Валенсия. 13 минути по-късно Джак Родуел изравни с глава след центриране от корнер на Себастиан Ларсон.

След почивката "червените дяволи" пробваха да наложат натиск, но отново бяха неубедителни и не стигнаха до чисти голови положения. В 62-та минута Ашли Йънг получи спорен картон за симулация в наказателното поле, като това бе последното интересно действие в мача.

По този начин Юнайтед има само една точка след първите си два мача, докато Съндърланд записа второ поредно равенство.