Един разгром и без големи изненади в първите 8 мача в Шампионска лига (РЕЗУЛТАТИ)

3440

Най-големият европейски клубен турнир Шампионска лига стартира с един разгром и без големи изненади. Първият ден от груповата фаза за сезон 2023/2024 предложи 8 мача, като "гвоздеят" на програма бе мегасблъсъкът между Пари Сен Жермен и Борусия Дортмунд.

ПСЖ победи Дортмунд в "групата на смъртта"

Парижани успяха да победят "жълто-черните" с 2:0 след голове на Килиан Мбапе и Ашраф Хакими. В другия мач от "групата на смъртта" пък Милан изпусна да бие Нюкасъл след куп пропуски, завършвайки при резултат 0:0 на "Сан Сиро".

ПСЖ - Борусия Дортмунд

Барселона громи в Шампионска лига

Испанският шампион Барселона постигна най-гръмкия успех за вечерта, побеждавайки белгийския Антверп с 5:0 в мач с два гола и асистенция на Жоао Феликс. Порто победи Шахтьор с 3:1 в другата среща от тази група, в която каталунците са изявен фаворит.

Барселона - Антверп

Шампионът на Европа започна с обрат

Иначе действащият шампион на Европа Манчестър Сити се скъса да пропуска цяло полувреме, а накрая дори инкасира гол и се прибра с пасив на почивката. След това обаче момчетата на Хосеп Гуардиола стигнаха до обрат срещу тима на Цървена звезда и го победиха с 3:1.

Лацио успя да вкара късно изравнително попадение и да се добере до равенство срещу Атлетико Мадрид 1:1. Фейенорд успя да победи Селтик с 2:0, докато Йънг Бойс падна от РБ Лайпциг с 1:3.