Сити потрепери срещу Звезда, но Алварес зададе тон за ценен обрат (ВИДЕО)

3014

Носителят на трофея от Шампионската лига Манчестър Сити стартира с победа защитата на титлата си. "Гражданите" надвиха първенеца на Сърбия Цървена звезда с 3:1 в двубой от група G. Осман Букари изведе "червено-белите" напред в края на първото полувреме, но Хулиан Алварес се разписа на два пъти след почивката, за да върне аванса в полза на английския гранд.

Попадение на Кайл Уокър бе отменено заради засада. Родри вкара в 73-тата минута и оформи крайния резултат на "Етихад". Така селекцията на Хосеп Гуардиола дели първото място с РБ Лайпциг, който постигна очакван успех над Йънг Бойс.

Канонада от пропуски за Сити

Напълно логично почти през цялата първа част на терена имаше един отбор - този на домакините. Пропуските валяха. Фоудън стреля акробатично в аут, Омри Глазер демонстрира прекрасен рефлекс и изби опасен шут на Родри. Ерлинг Холанд пък нацели напречния стълб в 26-ата минута.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Барселона вкара 5 гола за летящ старт (ВИДЕО)

Ерлинг Холанд

Букари шокира "гражданите"

До паузата стражът на Цървена Звезда спря нови набези на Нейтън Аке, Фоудън, Холанд и Бернардо Силва. Сякаш от нищото, в 45-ата минута "Етихад" бе смълчан. Осман Букари се измъкна от отбраната на Сити и матира Едерсон. Първоначално голът бе отменен заради засада. ВАР обаче се намеси и го призна.

Алварес блести за Сити, обратът е факт

Манчестърци излязоха крайно мобилизирани през второто полувреме. Още на старта Холанд и Алварес комбинираха, за да може аржентинецът да възстанови паритета. Уолкър прати топката в мрежата, ала бе в положение на засада. Все пак в 60-ата минута Хулиан Алварес изведе "гражданите" напред. Последва нова канонада от пропилени шансове, преди Родри да сложи точка на спора - 3:1.

ВИСША ЛИГА: Сити отвърна на обрата на Ливърпул с обрат, звучна издънка за Юнайтед и велик обрат за Тотнъм (РЕЗУЛТАТИ)