Илия Груев и Лийдс с ценна победа, която ги изстреля на върха в Чемпиъншип (ВИДЕО)

3185
Снимка: GettyImages

Българският национал Илия Груев записа нов цял мач при важната победа на своя Лийдс Юнайтед с 2:0 у дома над Милуол в среща от 38-ия кръг на Чемпиъншип. След завоюваните три точки отборът на Даниел Фарке се изравни на върха с Лестър. Двата тима имат по 82 пункта, но "лисиците" са с двубой по-малко.

Уилфред Нонто откри резултата

Груев-младши се представи на ниво при третия пореден успех на "белите". Тон за него даде Уилфред Нонто в 33-тата минута с неспасяем удар. До почивката Лийдс беше по-активен. Нови попадения обаче не паднаха, а през второто полувреме момчетата на Фарке натиснаха още повече.

ОЩЕ: Висока оценка: Илия Груев сред номинираните за "Играч на месеца" в Чемпиъншип

ВАР-ът на Actualno

Жълт картон за Илия Груев

В 79-ата минута бившият футболист на Манчестър Юнайтед - Даниел Джеймс, сложи точка на спора, възползвайки се от асистенция на Жоржиньо Рютер. В края на сблъсъка Джеймс уцели и десния страничен стълб, а Илия Груев извърши нарушение, за което получи жълт картон.

ПРИПОМНЕТЕ СИ: Почти безгрешен Илия Груев и нова важна стъпка на Лийдс по пътя към Висшата лига (ВИДЕО)