Милан профука два гола преднина срещу Наполи и продължава серията без победа (ВИДЕО)

1357
Снимка: GettyImages

Милан допусна сериозна издънка в мача си срещу Наполи в 10-ия кръг на Серия А. „Росонерите“ водеха с два гола до 50-ата минута на стадион „Диего Армандо Марадона“, но допуснаха изравняване за 2:2. По този начин тимът на Стефано Пиоли продължава серията си от поредни мачове без победа във всички турнири на вече три срещи.

Жиру блесна преди почивката

Двубоят стартира отлично за Милан, като гостите поведоха в 22-ата минута. Кристиан Пулишич намери Оливие Жиру на добра позиция и френският ветеран се разписа за 1:0. Десетина минути по-късно отново централният нападател вкара, но този път подаването бе на Давиде Калабрия.

Наполи изненада Милан

Милан

След почивката „росонерите“ намалиха оборотите и в 50-ата минута Матео Политано върна едно попадение за Наполи след добро подаване на Ди Лоренцо. Близо четвърт час по-късно резултатът стана 2:2. Точен за домакините бе Распадори. Минута преди края Наполи остана с човек по-малко на терена, след като Натан получи втори жълт картон. До последния съдийски сигнал повече голове не паднаха и двата тима трябваше да се задоволят с равенството.

Равенството означава, че Милан има 22 точки в актива си и заема трето място в Серия А. Лидер е Интер с 25, а втори е Ювентус с 23. Шампионът от миналия сезон Наполи е четвърти с 18 точки.