Интер тотално надигра Рома, но победи трудно, за да оглави върха (ВИДЕО)

793

Интер тотално надигра Рома, но постигна минимална победа с 1:0 в двубой от 10-ия кръг на  Серия "А". На “Джузепе Меаца” единственото попадение в срещата реализира Маркюс Тюрам в 81-вата минута. Домакините пропуснаха още куп положения, а греди за тях уцелиха Хакан Чалханоолу и Карлос Аугусто. Така "нерадзурите" оглавиха класирането с 25 точки. "Вълците", на чиято скамейка липсваше наказаният Жозе Моуриньо, са осми с 14 пункта.

Интер прегази игрово Рома през първата част

Момчетата на Симоне Индзаги можеха да поведат едва в шестата минута, когато техничен шут на Чалханоолу се спря в напречния стълб. До почивката съотборниците му оказаха сериозен натиск, но не съумяха да го материализират. С пропуски се отчетоха Димарко, Тюрам, Хенрих Мхитарян, Бенжамен Павар и Барела.

ОЩЕ ОТ СЕРИЯ А: Резерва измъкна Ювентус от ада на ВАР с гол в последната секунда (ВИДЕО)

Интер

Героят се казва Маркюс Тюрам

През втората част статуквото се съхрани. Чак в 66-ата минута трябваше и Ян Зомер да демонстрира рефлекс при удар с глава на Браян Кристанте. В 81-вата минута логичното все пак се случи. Ди Марко намери Маркюс Тюрам, който матира справящия се блестящо до момента Патрисио. В заключителните мигове далечен изстрел на Аугусто срещна гредата.

ОЩЕ: "Пас към миналото": Пътят от НАСА до вицешампион на Англия