Момчетата на Ходжсън опитаха и капуейро

10 юни 2014, 11:57 часа 7674 прочитания 0 коментара

Английските футболни национали танцуваха капуейро заедно с малчугани и майстори на бразилското бойно изкуство. Това стана при посещението на тима във фавела (бедняшки квартал) Росиня в Рио де Жанейро.

Още: Не го оцениха от Реал Мадрид, блесна с два шедьовъра срещу Лацио, а сега гранд от Висшата лига дава 70 милиона за правата му

Още: Недооценен от Арне Слот бек заминава за италианското първенство

След тренировка селекцията на Рой Ходжсън се отправиха към гетото, което има около 70 000 жители, но по официални данни.

Английските футболисти изгледаха подготвената програма и някой от тях дори се пробваха в капуейрото. Даниел Стъридж размаха крака и ръце и дори направи циганско колело.Целта на посещението бе направеното дарение на местния спортен комплекс "Комплексо Еспортиво да Росиня".

Още: Капитанът на Юнайтед се оправда със съдията за изпуснатата дузпа срещу Фулъм

Още: Тежък удар по Арсенал – звезда на „топчиите“ е аут за дербито с Ливърпул

Халфът на Саутхамптън Адам Лалана раздаде автографи директно върху фланелките на малчуганите.

"Всички искаме да разберем повече за бразилската култура. Посещението в Росиня ни даде възможност да се убедим в важната роля, която играе спортът в живота на хората в тази страна", коментира полузащитникът на Арсенал Джак Уилшир.

"От това, което видяхме и чухме днес, ни стана ясно, че именно спортът е помогнал за пълната трансформация на един от най-бедните и потенциално опасни квартали в Рио", каза Лалана.

Първият мач на Англия на Мондиала е в събота срещу Италия. Другите два съперника на тима в група D са Уругвай и Коста Рика.

Още: Новата звезда на Ливърпул разкри защо е избрал офертата на мърсисайдци, а не тази на Байерн

Още: Мбапе е във вихъра си, а Вини Жуниор прекъсна негативна серия! Реал мачка, но със спорен гол

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес