Реал Мадрид и Наполи продължиха уверено към четвъртфиналите в Шампионската лига

1587

Реал Мадрид изигра силен мач и отново победи Ливърпул – този път с 1:0, в срещата реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Мачът на практика бе протоколен, след като „Белия балет“ разби своя съперник в първата среща с 2:5 насред „Айнфийлд“.

Единственото попадение отбеляза носителят на "Златката топка" Карим Бензема, който обаче се контузи точно преди гола. Бензема бе точен в 79-ата мин. Малко преди да прониже Алисон, той се сблъска със защитника на Ливърпул Върджил ван Дайк. Веднага щом прати топката в мрежата, френският ас започна да накуцва. Тепърва ще се разбере дали Бензема ще е готов за „Ел Класико“ в неделя срещу Барселона.

От Реал гласят легендата Раул за наследник на Анчелоти

Легендата Реал Мадрид Раул Гонзалес, който държи рекорда по брой мачове (741) в историята на клуба, може да наследи Карло Анчелоти. Бив...

В другата среща Наполи нямаше никакви проблеми срещу Айнтрахт Франкфурт и изкова нова победа, този път с класическото 3:0. Така италианците продължават напред с категоричното 5:0 от двете срещи. Успехът е исторически за Наполи, които се класират на четвъртфинал в най-силния европейски клубен турнир за пръв път в своята история.

Виктор Осимен заби първите два гола в 45-ата и 53-тата минута, а Пьотър Жиелински от дузпа в 64-тата минута оформи класическият успех. Интересното е, че това бе юбилеен мач №50 за италианския тим в Шампионската лига.

Преди мача се стигна до огромни сблъсъци между привърженици на двата отбора и полицията. Неапол се превърна в бойно поле, като има десетки потрошени магазини, както и опожарени автомобили, сред които и полицейска кола.