Резил за Челси и разгроми за Ман Сити и Тотнъм във Висшата лига (ВИДЕО)

4468

Английският гранд Челси допусна нов резил през новия сезон, губейки от Нотингам Форест с 0:1 като домакин в среща от четвъртия кръг на Висшата лига. Единственото попадение на "Стамфорд Бридж" отбеляза бившият футболист на Манчестър Юнайтед Антони Еланга.

Челси падна от Нотингам на "Стамфорд Бридж"

Нотингам успя да вкара няколко минути след началото на второто полувреме, възползвайки се от грешка на Челси. "Сините" така и не намериха отговор на инкасираното попадение, допускайки втора загуба през сезона, като имат още едно равенство и една победа.

Холанд вкара хеттрик за нова победа на Манчестър Сити

По същото време се изиграха и още три мача, които предложиха далеч по-голямо голово зрелище. Шампионът на Англия Манчестър Сити разби Фулъм с 5:1 като домакин, като Ерлинг Холанд отбеляза хеттрик, а Хулиан Алварес и Нейтън Аке добавиха по още едно попадение.

Така "небесносините" постигнаха четвърта поредна победа от началото на сезона и еднолично оглавяват класирането. Те са и единственият отбор, който е безпогрешен от старта на кампанията.

Хеттрик на Хюн Мин Сон при разгром на Тотнъм над Бърнли

Друг тим, който продължава със силните си изяви, е Тотнъм. "Шпорите" разбиха Бърнли с 5:2 като гост с хеттрик на Хюн Мин Сон и по един гол на Джеймс Мадисън и Кристиан Ромеро. Лондончани се нареждат втори във временното подреждане, като са с три победи и едно равенство.

Третият мач, стартирал в 17 часа българско време в събота, противопостави Брентфорд и Борнемут. Двата тима завършиха при резултат 2:2. По-рано се игра срещата между Шефилд Юнайтед и Евертън, завършила при същия резултат. От 19:30 часа пък е мачът Брайтън - Нюкасъл.

Още новини от световния футбол ще намерите в спортната секция на Actualno.com!