След голово шоу: Интер съхрани аванса си и оформи миланско дерби в Шампионската лига

1380

Интер се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига. "Нерадзурите" отстраниха Бенфика с общ резултат 5:3. В реванша на "Сан Сиро" двата отбора си спретнаха истинско голово зрелище и завършиха 3:3. Николо Барела откри в 14-тата минута, но Фредерик Орснес изравни до почивката.

Домакините поведоха отново с попадения на Лаутаро Мартинес и Хоакин Корея. В заключителните минути на двубоя "орлите" достигнаха до хикса, а точни бяха Антонио Силва и Петер Муса. Така успехът на гранда от Милано в първия мач им осигури участие в следващата фаза, където се изправят срещу Вечния местен враг.

Двубоят беше равностоен, а опасни положение имаше и пред двете врати. Освен головете другите по-интересни ситуации включваха няколко ключови спасявания на Онана. Гредата също помогна на стража в 83-тата минута при силен изстрел на Давид Нереш.

Италианският тим пък имаше малшанса да му се отмени попадение. В 32-рата минута при резултат 1:1 Мартинес отбеляза с глава отблизо, но съдията правилно отсъди фаул в атака на нападателя, който изблъска в гръб съперников защитник. Въпреки това Интер се класира за полуфинал в Шампионската лига за пръв път от 2010 година насам.