Отборът на Мексико победи Република Корея с 2:1 в двубой от група F на Световното първенство по футбол 2018. Попаденията за мексиканците отбелязаха Карлос Вела през първото полувреме и Хавиер Ернандес пред втората част. Хюн Мин-Сон отбеляза попаданието за Южна Корея в добавеното време.
Още: Килиан Мбапе и Усман Дембеле с трогателни жестове в памет на покойния Жота
Още: Суперзвездата на Байерн Мюнхен аут за дълго след ужасяващата контузия срещу ПСЖ
Чичарито пък се превърна в първия играч с 50 попадения за националния отбор на Мексико. С тази победа отборът направи огромна крачка към 1/8-финалите и вече има 6 точки. Южна Корея пък изглежда ще се сбогува с първенството, след като нямт точка.
Преди мача
Отборът на Мексико излиза с огромна мотивация в днешната среща, тъй като победа ще им гарантира участие в следващата фаза на турнира. Единият от домакините на Световното по футбол 2026 изненада световния шампион Германия в първата среща от група G и го победи с 1:0.
Южна Корея допусна неприятна загуба от Швеция в първата среща от груповата фаза и също ще търси победата днес, за да запази шансовете си за участие във фазата на директните елиминации.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 5-голов трилър прати Реал срещу ПСЖ! Гонсало и Трент №1 по голове и асистенции на Световното
Още: Брутална контузия, червени картони и късна драма: ПСЖ изхвърли Байерн от Световното! (ВИДЕО)