Испания спечели групата си, но не без помощта на Иран

4007
Снимка: Guliver/GettyImages

Испания спечели драматично група "Б" на световното първенство в Русия. Ла Фурия се качи на върха след епично равенство с Мароко - 2:2.

В другата среща Иран и Португалия също направиха реми - 1:1, което означава, че Роналдо и компания ще останат на второ място в класирането.

Като победител в групата, на 1/8-финалите Испания ще срещне Русия. Португалия пък ще трябва да се изправи срещу Уругвай.

Испания надделя над антифутбола, приложен от Иран

Късният мач в днешната програма на Световното първенство по футбол 2018 имаше шанс да се окаже още една от изненадите в турнира, но въ...

Напълно неочаквано Мароко поведе в 14-ата минута след гол на Халид Бутаиб. Испанците обаче бързо възстановиха равенството благодарение на Иско.

В 25-ата минута Бутаиб отново излезе само срещу Де Хеа, но този път вратарят на Ла Фурия спаси удара му.

Мароканците започнаха по-агресивно второто полувреме. В 55-ата минута късметът покри испанците, тъй като Нордин Амрабат уцели греда.

Испания докосваше победата, но забрави, че Кристиано е футболен император

Още във втория ден на Световно първенство по футбол 2018 един срещу друг излязоха отборите на Португалия и Испания, като двата супергр...

В 62-ата минута Саис изчисти топката от голлинията след удар с глава на Иско. При последвалия корнер Пике също пробва да отбележи, но мерникът му не бе достатъчно точен.

В 80-ата минута Атласките лъвове за втори път поведоха на Ла Роха. Ен-Несири надскочи Серхио Рамос и прониза Де Хеа за 2:1.

В добавеното време Яго Аспас отбеляза гол, но странични съдия вдигна флага за засада. След намеса на VAR попадението бе зачетено - 2:2.