Уникална драма на "Олд Трафорд"! Юнайтед излъга Ливърпул в 121-вата минута (ВИДЕО)

4698

Манчестър Юнайтед излъга Ливърпул в инфарктен сблъсък от 1/4-финалите на ФА Къп и продължава напред в надпреварата. "Червените дяволи" постигнаха драматичен успех с 4:3 в голямото дерби на Англия. Победният гол падна в 121-вата минута и бе дело на резервата Амад Диало.

Скот Мактоминей даде тон на головия трилър

Домакините стартираха силно и принудиха Куивин Келъхър да демонстрира рефлекс в първите минути. Пред другата врата удар на Мохамед Салах от воле премина на сантиметри от целта. В 10-ата минута резултатът бе открит. Гарначо стреля, съперниковият страж се намеси, но Мактоминей бе на точното място, за да направи добавка и прати топката в мрежата.

ОЩЕ ОТ ФА КЪП: Челси се измъкна в края и елиминира Лестър, куриозен автогол беляза мача (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед Мактоминей

Юнайтед се срина! Пълен обрат за Ливърпул

В 35-ата минута Луис Диаш завърши прекрасния си рейд с шут, който бе избит от Андре Онана. 120 секунди по-късно попадение на Ватуро Ендо бе отменено заради засада на Салах в хода на атаката. Все пак в 44-тата минута Мак Алистър матира вратаря на "червените дяволи". Юнайтед се срина в самия край на първата част и допусна пълен обрат.

Антъни изравни в 87-ата минута

Мохамед Салах се разписа за 1:2 от лесна позиция. Кълбото се озова в него след намеса на Онана. През второто полувреме камерунският национал трябваше да направи няколко ключови спасявания, за да не инкасира нов гол. Футболистите на Ливърпул бяха наказани за своите пропуски в 87-ата минута, когато резервата Антъни стреля елегантно за 2:2.

ВИСША ЛИГА: Манчестър Юнайтед спря пропадането с две дузпи, а Гарначо влезе в историята (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед Антъни

Голям пропуск на Рашфорд

Харви Елиът уцели греда при опит за центриране в ответната атака. В заключителните моменти от редовното време Юнайтед обсади мърсисайдци, а Рашфорд опропасти невероятна възможност. Той не уцели вратата, излязъл очи в очи с Келъхър. Така мачът бе пратен в продължения.

Харви Елиът изведе Ливърпул отново напред

Първото от тях изглеждаше, че ще премине с един опасен шут на Линдельоф, но Харви Елиът не остави шансове на Андре Онана и изведе Ливърпул отново напред. Магуайър можеше да изравни, но ударът му бе париран от съперниковия страж. В 112-ата минута Маркъс Рашфорд изкупи греха си за пропуска в редовното време и възстанови паритета.

Големият герой за Юнайтед се казва Амад Диало!

Мактомини остана на сантиметри от нов гол, а в 121-вата минута появилият се като резерва Амад Диало вкара за крайното 4:3. 21-годишният атакуващ състезател завърши скорострелна контраатака. При радостта си той се съблече, за което бе санкциониран с втори жълт картон и бе изгонен.

ОЩЕ: Ливърпул с нов разгром срещу Спарта Прага, наниза им 4 гола за 7 минути (РЕЗУЛТАТИ)