Манчестър Юнайтед спря пропадането с две дузпи, а Гарначо влезе в историята (ВИДЕО)

3079

20-кратният шампион на Англия Манчестър Юнайтед се завърна на победния път във Висшата лига, побеждавайки Евертън с 2:0 като домакин в мач от 28-ия кръг на английското първенство. "Червените дяволи" прекъснаха серия от две поредни шампионатни загуби и отново мечтаят за място в зона "Европа".

Манчестър Юнайтед победи Евертън с 2 дузпи

С основна роля за победата на Юнайтед бе 19-годишният аржентинец Алехандро Гарначо, макар и да не отбеляза гол в мача. Той успя да влезе в историята на Манчестър Юнайтед, превръщайки се в първия играч, спечелил две дузпи за отбора в мач от Висшата лига.

Евертън

Гарначо спечели дузпите, Бруно и Рашфорд ги отбелязаха

Първата дузпа дойде още в 12-ата минута. Тогава зад бялата точка застана Бруно Фернандеш, за да даде аванс на домакините. Втората дузпа за "червените" пък дойде в 36-ата минута, когато в ролята на изпълнител на наказателния удар влезе Маркъс Рашфорд, вкарвайки за 2:0.

"Дяволите" мечтаят за евротурнирите

През второто полувреме Евертън не успя да намери отговор на инкасираните попадения на "Олд Трафорд", а Юнайтед записа 15-ата си победа от началото на сезона, за да увеличи актива си на шестото място на 47 пункта - на три точки от петия Тотнъм и на осем от четвъртия Астън Вила.

Евертън продължава да затъва

Евертън пък остава на 16-о място с 25 пункта, като е с пет точки пред 18-ия Лутън, който е с два мача по-малко. "Карамелите" нямат победа във Висшата лига от 16 декември и ще трябва бързо да променят това, ако искат да не изпаднат от елита на страната.