За седма поредна година в Пловдив Комеди Клуб София спазва традицията и ще празнува смеха с най-добрите български комедианти!
Още: Хората могат да развият суперсили: Учени обясняват как
Още: Мистериозно влечуго от ерата на динозаврите озадачи учените с необикновените си черти
Фестивалът на комедията се провежда с подкрепата на община Пловдив и е част от Културният календар на града.
7-и Фестивал на комедията в Пловдив ще продължи от 24 до 27 август.
Пловдивчани и гостите на града ще могат да се насладят на 4 дни изпълнени със стендъп комедия.
Още: Трима са носителите на Нобеловата награда за физика за 2025 г.
Още: Мъжът, който бе мъртъв в продължение на часове, а след това се съживи
Александър Деянски, Васил Ножаров и Ники Банков ще открият Феста с шоуто Най-доброто от стендъп комедията част 1 на 24 август.
На 25 август шоуто Черен Хумор ще разсмива публиката с шегите на Иван Кирков, Емо Йоцов и Ники Банков.
Още: Обявиха носителите на Нобеловата награда за физиология или медицина (СНИМКА)
Още: Любопитни факти за Нобеловата награда за физиология или медицина
Ден 3 от Фестивала ще бъде с Най-доброто от стендъп комедията част 2 и Христо Радоев, Петя Кюпова, Цецо Павлов и Кристиян Терзиев.
Последният ден – 27 август ще се смеем с шегите за Любов и връзки.
Още: С българско участие! Учени подквасиха кисело мляко с мравки
Още: Разкриха причината за паническия страх от зъболекари
Освен 4-те дни шоута в голямата зала на Дом на културата “Борис Христов”, феновете на стендъпа може да очакват и много други изненади. В рамките на Феста ще се проведе Open Mic състезание за аматьори комедианти, Подкаст на живо, ще може да разгледат Музей на стендъп комедията и други.
Повече информация за програмата и какво предстои ще намериш на https://comedyclub.bg/
Фестивалът на Комедията стартира през 2014 г. в София, когато продуцентът Иван Кирков решава да покаже на българската публика за първи път най-добрите стендъп комедианти от България, Балканите и Европа на една сцена.
Днес Фестивалът на Комедията е посещаван от десетки хиляди души във Варна, София, Пловдив, Стара Загора и Бургас.
Фестивалът в Пловдив е вторият най-посещаван комедиен фест в България, като всяка година подобрява рекордите за зрители. Превърнал се в традиция за града, Фестивал на комедията Пловдив вече седем години показва най-доброто от стендъп комедията на една сцена и събира заедно фенове и комедианти за няколко дни с безброй смехове.