Много е важно хората масово да излязат и да гласуват. Но част от тях се страхуват. И тук вече идва усилието на изпълнителната власт и на ЦИК да накарат тези хора да се почувстват сигурни, за да излязат и да гласуват.
Още: Седем пъти по-скъпо: Скандал с обществена поръчка за над 2 милиона лева за брошури и календари
Още: Петър Чолаков: Пеевски и Борисов заедно си разпределят порциите
Това заяви в предаването "Студио Actualno" лидерът на партия ВОЛТ Настимир Ананиев, коментирайки предстоящите парламентарни избори на 4 април. По думите му властта не иска масово гласуване. "След протестите лятото, когато 70% от българите подкрепиха искането за промяна и махане на партиите на статуквото, които са в 44-то Народно събрание, се видя, че трябва да се предприеме нещо, за да могат нашите сънародници да гласуват", посочи Ананиев. Той попита къде е здравният протокол за деня на гласуването и как управляващите са измислили да запазят здравето на хората, когато отидат до урните.
"Те (управляващото мнозинство - бел. ред.) прехвърлиха своята отговорност на Централната избирателна комисия. Какво разбира ЦИК от здравеопазване? Тук трябваше министърът на здравеопазването и лично премиерът - тези две фигури да поемат отговорността, че ще се осигури безопасно гласуване на всеки един български гражданин", заяви Настимир Ананиев.
Той е убеден, че, ако се гласува машинно, това ще бъде най-бързият вариант. "След това няма да има нужда от броене на бюлетини. Сега си представете, че в края на деня натискате едно копче и машината ви пуска машинния протокол", отбеляза лидерът на ВОЛТ. Той разказа, че в много секции в страната има тенденция членовете на секционните комисии да казват на хората, че машината не работи и че е по-бързо да се гласува с хартиената бюлетина. "Даже някой да си позволи да тръгне и да бърника по машината, след това може с одит да се установи какво е правил. Тези машини не са вързани към интернет, те не могат да бъдат хакнати", посочи още Настимир Ананиев.
Още: "Искаха да назнача за зам.-кмет бивш депутат": Кметът на "Младост" за "кадровите банки" в ПП
Още: "Дадох много левове за успеха на партията": Диана Дамянова проговори за "Продължаваме промяната"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трайчо Трайков предлага МОЧА да иде на Бузлуджа
Още: Митрофанова обяви какви са плановете ѝ в България, направи признание за руския език
Как ще гласуват сънародниците ни в чужбина - целия разговор с лидера на партия ВОЛТ, част от партньорската мрежа на "Изправи се.БГ", гледайте във видеото.