На 19 април СУ „Георги Бенковски“ – гр. Тетевен отбеляза своя патронен празник и 110 години от основаването си. От училището бяха подготвили богата празнична програма, която започна още на 15 април /понеделник/ и продължи през цялата седмица.
Още: В Тетевен ще се даде начало на Детските Даунхил Серии за 2025 г.
Още: Проведе се традиционната кампания за пролетно почистване в община Тетевен
Тържественият ден започна в двора на училището с приветствие към присъстващите от директора на СУ „Георги Бенковски“ – Маринела Маркова. Тя връчи плакети и грамоти за принос в развитието на училищната общност на изявени учители и ученици.
Бе прочетен и поздравителен адрес от името на кмета на Община Тетевен - д-р Мадлена Бояджиева.
Още: Близо 400 фиданки в Тетевен бяха засадени по случай Деня на земята
Още: Кметът на Тетевен награди участниците в конкурса "С очите си видях бедата"
В този специален ден е време да си припомним миналото, да отдадем нужното признание на тези, които са посветили своите знания, умения и усилия, за да превърнат училището Ви в това, което е днес – храм на знанието, развитието и вдъхновението. Днес е и времето да се радвате на успехите и постиженията, които сте постигнали и да ги използвате като трамплин за достигане на бъдещите Ви цели и мечти, бе част от съдържанието на поздравителния адрес от д-р Бояджиева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Много настроение, радост и забавление по време на пролетния празник в Тетевен
Носете в себе си борбеността, вярата и смелостта на Бенковски и следвайте неговите завети. Следвайте и добрите традиции, утвърдени в дълголетната история на училището Ви и откривайте нови перспективи за неговото развитие, се казва още в поздравителния адрес от кмета.
Приветствие бе отправено и от председателя на ОбС – Тетевен Мария Стойчева, която подари картина и връчи плакет на г-жа Маркова от името на Общинския съвет.
Още: НПО призова местната власт да гарантира безопасността на ключова улица в Троян
Още: Спад в броя на сключените бракове в Ловеч
В празничния спектакъл взеха участие мажоретния състав към училището, училищната група „Тетевенски звънчета“, и акустичната рок формация към НЧ „Съгласие 1869“ – гр. Тетевен.
Сред гостите на събитието бяха още главен експерт „Образование“ в Община Тетевен - Петя Вълова, общински съветници, бивши учители и възпитаници, родители и др.
Още: Кметът на Тетевен взе участие във Форума за икономическото, социалното и териториалното сближаване