Биатлонистите ни вървят силно в Оберхоф, Фуркад пак е номер едно

36681

Девето място – това е най-доброто класиране за българските биатлонисти на дншеното състезание в Оберхоф. Постигна го най-добрият наш биатлонист Красимир Анев, който завърши с две грешки и остана на само 39,8 секунди от първото място. Владко Илиев се класира на четиринадесето място, с две грешки и на 53,7 секунди от челото.

Победител в надпреварата стана лидерът за Световната купа Мартен Фуркад, който е и лидер само в дисциплината „спринт”. Тройката се затваря от легендата Оле Ейнар Бьорндален, който остана на едва 4,4 секунди зад французина, а трети е Тимофей Лапшин от Русия на 17,5 секунди зад Фуркад.

Краси Анев за малко се размина с най-доброто представяне на масов старт в историята ни

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев не можа да подобри постижението на Михаил Клечеров отпреди две години в масов старт от к...

Състезанието премина при неособено добри метеорологични условия, което най-ясно личи при стрелбата. В първата десетка има само един човек без пропуск в едва двете стрелби на дисциплината – Артьом Тимошенко от Украйна, който е десети.

Във временното класиране за Световната купа по биатлон Фуркад е на първо място с 421 точки, пред Антон Шипулин и Емил Хегле Свендсен с 336 и 335 точки съответно. Красимир Анев е 19-ти със 165 точки, а Владко Илиев е 27-ми със 139 точки.