Владимир Илиев стана българската гордост в Контиолахти

22940

Вторият по сила според специалистите български биатлонист Владимир Илиев направи големия удар за страната ни на същинския старт на световното първенство по биатлон в Контиолахти. Илиев тръгна със стартов номер четири и това му помогна в тежките условия на финландския курорт - силен вятър и снеговалеж, който омекоти пистата за по-задните номера. Така Владко Илиев завърши на осмо място, след само една грешка, на 40,2 секунди от победителя - Йоханес Тингес Бьо.

Денят се оказа много лош за другия ни силен биатлонист - Красимир Анев. Той сбърка три пъти от прав и като цяло показа лошо бягане, което го остави на 52-ро място и така той едва влезе в утрешното преследване. За сметка на това Иван Златев успя също да влезе там, след като остана 57-ми. А Антон Синапов се класира 76-ти, на 2,2 секунди пред голямата германска звезда Симон Шемп.