Близо 700 кандидат-студенти утре, 2 юли, ще държат изпит по биология в плевенския Медицински университет. Те ще се състезават за обявените места по държавна поръчка за специалностите „Медицина“ и „Фармация“. Съотношението е – петима кандидати за едно място, съобщиха днес от висшето училище.
Още: В Плевен започват проверки на електрическите инвалидни рампи в града и общината
Настаняването на кандидат-студентите по определените им места ще бъде от 8.00 до 8.30 часа. Изпитният вариант по биология ще бъде изтеглен в 8.40 ч в зала „Асклепий” на Ректората в присъствието на ректора проф. д-р Славчо Томов и други представители на ръководството на университета.
Таксите за обучение по държавна поръчка и в платена форма остават непроменени в сравнение с миналата година. Университетът предлага обучение по общо 14 специалности, 4 магистърски и 10 бакалавърски програми в 5 професионални направления.
Още: Въвежда се временен режим на водоползване на територията на община Плевен
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Токов удар на инвалидна рампа в Плевен едва не отне живота на 9-годишно дете
Още: Община Плевен получи награди от КТ „Подкрепа“ в знак на благодарност