Добър герой в този неприятен филм няма. Ударите показват, че един от двамата опоненти е добил силата да използва държавни институции за бухалки. Това каза бившият вътрешен министъра Иван Демерджиев в ефира на Нова телевизия относно войната в ДПС и акцията срещу Джейхан Ибрямов.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
ОЩЕ: Иван Демерджиев: Калин Стоянов се оказа пудела на Пеевски
"Не съм чул за нито една акция срещу активистите на „Нова начало“. В техните редици има немалко хора от тези, за който говорихме преди малко", добави той, като преди това той коментира спецакциите срещу купуването на гласове и престъпността в страната.
Относно акциите на полицията срещу купуването на гласове, Демерджиев каза, че "акциите ми приличат на пиар, за да се прикрие нещо, което не е свършено предварително".
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
"Няма нужда от никакви списъци, защото полицията наблюдава купувачите на гласове и просто трябваше да не допусне те да се включат в този процес. Това е един кръг от хора, които постоянно се занимават с тази дейност. Те не се занимават само с това, но като дойдат избори, участват и в това", обясни той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)
ОЩЕ: Иван Демерджиев не очаква честни избори заради влиянието на Делян Пеевски
"Много от тези хора си имат солидни досиета, така че данни за тях има достатъчно", уточни той.
„Ние сме оставили един солиден списък от имена, които трайно се занимават с престъпност. Не съм чул работи ли се по него. Голяма част от тях, когато дойдат избори, се включват в търговията с гласове“, каза Демерджиев.
Още: Правителството прие програма за заетост и образование на разселените украинци у нас
Още: "Този канал не е наш - този канал е техен": Божанов за стратегията на Пеевски и пловдивската митница