Народни представители от ПГ на „БСП за България” ще внесат в Конституционния съд искане за обявяване на противоконституционност на разпоредби от Закона за бюджета на НЗОК за 2019 г. Депутатите ще внесат искането в КС в 12 часа днес.
Още: Заместникът на Кирил Петков се закле в парламента
Още: Слави Трифонов се появи да каже за Тошко Йорданов: Ще има ли оставка?
Припомняме, че веднага след гласуването на второ четене от НС на рамката на бюджета на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) за 2019 г. на 27 ноември, левицата заяви намерението си да го атакува.
Причина - многото структурни промени в преходните и заключителни, където се правят изменения в цели 18 други закона. „Това е звучен шамар върху българското право“, категорична бе лидерът на левицата Корнелия Нинова.
Освен формата, тя разкритикува и съдържанието на законопроекта. „В програмите на ГЕРБ, „Обединени патриоти и ВОЛЯ, както и в програмата на правителството пише, че здравеопазването е приоритет номер едно.
Още: ДБ готвят „букет от аргументи“ за свой вот на недоверие
Още: Новият вот на недоверие: Асен Василев не изключва подкрепа, ДБ вече са взели решение (ВИДЕО)
Ето как се пази приоритет номер едно от правителството на Бойко Борисов – 4 часа дебати, едно изказване от ГЕРБ, нула от „Обединени патриоти“, нула от ВОЛЯ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Атанас Атанасов за Асен Василев и бъдещето на коалицията ПП-ДБ: Не го познавам много добре
Още: Трудно управление: Гласуват третия вот на недоверие към кабинета "Желязков"
Представям си, ако не ви беше приоритет, какъв дебат щеше да се води тук. Второ твърдение на управляващите е, че няма алтернатива. 41 алтернативни предложения има от „БСП за България“ в този закон, които представляват предложения за промяна в модела“, заяви още Нинова от трибуната.