На своето първо редовно заседание служебното правителство продължи с започналата чистка.
Още: Пеевски, Борисов, Радев - кой раздава картите? Анализ на Цветан Цветанов (ВИДЕО)
Още: Митов с първи думи за акцията на прокуратурата за износа на оръжия за Украйна
След като смени шефа на Агенция "Пътна инфраструктура" Ясен Йорданов и представителите в НЗОК, кабинетът прие и решение, с което освобождава предсрочно Петър Петров от длъжността заместник-председател на Държавна агенция „Национална сигурност“ (ДАНС).
Правителственото решение е във връзка с писмо на председателя на Агенцията Пламен Тончев (бел.ред. назначен от президента Румен Радев), с което предлага освобождаването на Петров.
Още: "Алтернатива на сегашното правителство има - самостоятелно управление на ГЕРБ и ДПС-НН": Анализ
Още: Денков: Предстоят високи цени, дефицит на стоки, черен пазар и фалити
Снимка: БГНЕС
Още: Задава ли се конфликт между Борисов и Пеевски: Какви са условията и кога? (ВИДЕО)
Още: "Продължаваме промяната" сигнализира ЕК за избора на антикорупционната комисия
Кой е уволненият?
Досегашният зам. шеф на ДАНС е бившият депутат от "Продължааме промяната - Демократична България" Петър Петров.
До началото на 2022 г. той е заемал различни длъжности в ДАНС. През юли 2023 г. бе назначен от правителството на Николай Денков.
Още: Режим "няма хора" за президентските избори: Важните въпроси година преди вота
Още: "Има слухове, че ДАНС прикрива канали за наркотици": Денков за арестите в "Митниците" (ВИДЕО)
Журналистката Емилия Милчева коментира новината така: