Цветанов увери: Коалицията е стабилна, всичко е наред

04 септември 2018, 09:00 часа 3530 прочитания 0 коментара

"Коалицията е стабилна. Продължаваме с изпълнението на програмата си. Всичко е наред!" Това заяви председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов.

Още: "Работим в пълен синхрон": Даниел Митов за номинацията на Мирослав Рашков за главен секретар на МВР

Още: Атракционите влизат в публичен електронен регистър

Той припомни, че премиерът Бойко Борисов е приел оставките на Валентин Радев, Николай Нанков и Ивайло Московски, но парламентът трябва да ги гласува. "Имахме подобни хипотези и при Теменужка Петкова и при Бисер Петков. В понеделник ще се реши в детайли какво ще се случва", допълни още Цветанов в интервю за bTV.

В отговор на въпрос колко време ще управляват министри в оставка, Цветанов каза, че всеки един министър след полагането на клетва е "с оставка в джоба".

"В публичното пространство излиза, че премиерът взима решенията, но не е напълно така. Той не взима еднолично никакви решения. Не трябва да се прави диалог чрез медиите. Коалицията е напълно стабилна. Имаме 4% растеж", допълни още той в коментар на твърдението, че Борисов управлява еднолично.

Още: Наталия Киселова коментира предложението за назначаването на Мирослав Рашков

Още: Теменужка Петкова: Не те ли е срам, Асене???

"Не по-късно от края на другата седмица ще се реши какво ще се случи с оставките на министрите. Повече от половината кметове застанаха зад регионалния министър Нанков", поясни още Цветанов. По думите му "не трябва да се минава границата на невъзможността след това да си говорим".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес