Категорично осъждам терористичните атаки на „Хамас” над Израел и насилието над невинните израелски граждани. Това се казва в позиция на премиера Николай Денков.
Още: Гуцанов каза колко възрастни хора са изведени от домове
Още: Кандидат за президент: Николай Денков отговори за себе си
ОЩЕ: Увеличава се броя на убитите и ранени израелци при атаката на "Хамас"
"Изразявам пълна солидарност с израелския народ. Мислите ми са с жертвите на тези атаки. Осъждам тероризма във всичките му форми", пише още Денков.
Тази сутрин "Хамас" започна операция срещу Израел. Масиран палестински ракетен обстрел засегна израелски населени места. Израел съобщи и за проникване на палестински бойци по суша и море на израелска територия.
Още: Извинявайте: От гласуване с телефон до убит от Израел българин в Газа - говори външният министър
Още: Ивайло Мирчев: Антикорупционната комисия действа като ОПГ под политическа маска
Според израелски медии жертви на атаката, предприета от "Хамас", досега са 22.
Всичко за войната в Израел на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Терзиев покани всички партии в СОС да обсъдят бюджета на София
Още: "Не разпространявайте спекулации": Желязков с призив към търговските вериги
ОЩЕ: "Хамас" обяви начало на операция срещу Израел (ВИДЕА)
Това е една от най-сериозните ескалации от години насам на израело-палестинския конфликт. При нея освен това въоръжени бойци на "Хамас" са преодолели граничната ограда между израелската територия и ивицата Газа и са проникнали в израелски общини.