Донев: Държавата не се ръководи с хаштагове, а с членове и алинеи

11 август 2022, 11:24 часа 3734 прочитания

"Държавата не се ръководи с хаштагове, а с членове и алинеи, с изрядни и професионално подготвени юридически документи. Недопустимо е да се поставя под съмнение волята на страната ни да се присъедини в Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР). Още повече ако това се употребява за политическа педизборна употреба".

Още: Седем пъти по-скъпо? Скандал с обществена поръчка за над 2 милиона лева за брошури и календари

Още: Петър Чолаков: Пеевски и Борисов заедно си разпределят порциите

Това обяви преди началото на редовното заседание на Министерски съвет премиерът Гълъб Донев. Служебните министри предстои да разгледат няколко точки, една от които е приемането на постановлението за организация и координация на процеса по присъединяване към ОИСР:

"Много български правителства работиха за интеграция на България в клуба на развитите пазарни демокрации, на нас се пада честта и отговорността да структурираме присъединителния просец. Наложи се да наложим корекции в завещания от предходния кабинет проект на МС. Вярвам, че с това ще се сложи край на политическите злоупотреби с темата", каза още служебният министър-председател.

Той добави, че ще се разшири работата на т.нар. кризисен щаб за борба с "хаоса и разрухата в енергетиката":

Още: "Искаха да назнача за зам.-кмет бивш депутат": Кметът на "Младост" за "кадровите банки" в ПП

Още: "Дадох много левове за успеха на партията": Диана Дамянова проговори за "Продължаваме промяната"

"Кризисният щаб ще има за цел да възстанови и добрата комуникация между институциите", добави той.

ОЩЕ: Гръмко обявеният кризисен щаб за енергетиката се оказа работна група за обсъждане

"Ще приемем постановлението за предоставяне на заем от 800 млн. лева на „Булгаргаз”. Решението е от изключителна важност, защото заемът ще стабилизира финансово състоянието на „Булгаргаз” и ще гарантира сигурността на доставките на природен газ за предстоящия отоплителен сезон”, подчерта още министър-председателят.

ОЩЕ: Бойко Рашков алармира за предизборни рокади в МВР, с които се връщат ГЕРБ и ДПС във властта

Още: Столична община иска "Възраждане" да махне палатковия лагер срещу еврото

Още: Кметът на "Западен" в Пловдив: Целта е да се окалят много други хора от "Продължаваме Промяната"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Илиев
Ивайло Илиев Отговорен редактор
Новините днес