Само мнозинството в Народното събрание има полза от тиха опозиция. Това заяви заместник-председателят на „Има такъв народ“ (ИТН) Ивайло Вълчев пред bTV за скандала с разпределението на парламентарните комисии.
Още: Желязков подкрепи Израел в момент на вълна от признания на Палестина
Още: Стена срещу дронове: Експерти за ролята на щита и как би функционирал
Още: Пак скандал за комисиите в парламента, опозицията напусна залата
ИТН напуснали вчера пленарна зала заради това, че ръководствата на комисиите са договорени и разпределени по начин, който не е правилен. Разпределението на комисиите трябва да се случва по пропорционален принцип, посочи Вълчев.
В Министерски съвет са се разположили главните сили на ПП-ДБ, а в парламента ще се случва това, което смята да диктува ГЕРБ-СДС. При така създалото се мнозинство в пленарна зала на Народното събрание имат достатъчно много хора, за да могат да гласуват това, което сметнат за нужно, посочи Вълчев. Мнозинството, което действа единно и взима общо коалиционни и партийни решения, в него има и разумни хора, които не са склонни да се поддават на такава политика и се опитват да действат разумно, добави той.
Още: Проф. Огнян Минчев: Демокрацията отслабва, мнозинството вече не вярва, че изборите носят промяна
Още: Росен Желязков участва в Срещата на високо равнище на Общото събрание на ООН
По думите му мнението на ИТН не се различава много, както при разпределението на комисиите. Договорки са постигнати и за БНБ, като там няма да има дебат, който може да промени нещо, посочи Ивайло Вълчев и добави, че ИТН най-вероятно няма да подкрепят Димитър Радев за нов мандат като управител на Народната банка.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Посланията на политиците по повод 117 години от Независимостта на България
Още: Борисов беше "унижен" от Пеевски: Анализатори за скандала на седмицата
Ивайло Вълчев разкритикува още, че бюджетът на финансовия министър Асен Василев е силно пожелателен и авантюристичен.
ИТН ще подкрепят третата военна помощ за Украйна със старите руски БТР-и.
Още: Борисов оглави външна комисия в парламента, Пеевски вече е член на правната (ВИДЕО)
Още: Желязков води България на Общото събрание на ООН, ще участва в прием при Тръмп
Още: Атанас Атанасов: Узурпирана е репресивната власт, за да се използва срещу опозицията