Жестовете в политиката: Асен Василев коментира възможностите за кабинет (ВИДЕО)

27 юни 2024, 12:48 часа • 1683 | прочитания

Политиката не е въпрос на жестове. Така един от съпредседателите на ПП-ДБ Асен Василев отговори на въпрос дали ще върне жеста на ГЕРБ и коалицията им ще подкрепят предложения от тях кабинет.

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

"Национално отговорно е страната да върви по проевропейска и антикорупционна орбита. Роля на победителя на изборите е да си осигури мнозинство за кабинет. Ако победителят на изборите се опита да осигури това мнозинство чрез договорки, жестове и всякакви други емоционални подходи, видяхме, че това пет пъти не стана. Съмнявам се да стане и шести", смята Василев. ОЩЕ: Диана Дамянова: От кандидат-управляващи не можем да се отървем

Може ли да има правителство в 50-ото Народно събрание?

Асен Василев не се нае да прави прогнози. "Това, което стана ясно на изборите е, че избирателите ясно дадоха на ПП-ДБ ролята на опозиция. Единственото, което мога да кажа, че ако си говорим за национална отговорност е, че най-отговорното поведение е да не сваляш правителство, преди да си наясно как ще направиш ново", смята Василев. ОЩЕ: Политолог не изключва опцията за правителство с мандата на ДПС

Защо ПП-ДБ са успели да направят правителства?

Василев обърна внимание, че единствените две правителства, които са били направени, са направени от ПП-ДБ. 

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

"Тези правителства имат едно общо нещо. Те бяха направени с ясна законодателна и правителствена програма и ясен ангажимент за реформи", изтъкна Василев. ОЩЕ: Борисов: Никой не може да състави правителство (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес