Президентът след консултациите: Банките са стабилни, изборите ще са на 5 октомври

29 юни 2014, 18:23 часа 26676 прочитания 0 коментара

Политическите партии и институциите декларират решителност и готовност за осигуряване на необходимия ресурс и осъществяване на всички мерки за гарантиране на банковата стабилност в страната. Това каза президентът Росен Плевнелиев в изявлението си във връзка с позицията на политическите партии и институциите, участващи на консултациите при държавния глава, предаде „Фокус”.

„Парите на гражданите и фирмите вложени в банковеите институции в България са сигурни и. Банките ще продължат да работят в нормален режим,. Валутният борд е непоклатим”, заяви Плевнелиев.

„Банкова криза няма. Банковата система е стабилна”, подчерта той.

По отношение на предсрочните избори президентът заяви, че те ще се проведат на 5 октомври, а НС ще бъде разпуснато на 6 август.

„В рамките на 42-то Народно събрание е невъзможно съставянето на друго правителство. Оставката на правителството ще бъде съобразена с необходимото по Конституция време за провеждане на консултации и формиране на служебно правителство", допълни президентът.

Плевнелиев заяви в края на изявлението си, че се гордее с конструктивния диалог който са провели днес лидерите на различните партии.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес