"В момента Бойко Борисов няма интерес от това да направи правителство."
Още: Няма "Ново начало" в кабинета "Желязков": Говори Гроздан Караджов
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Това коментира политическият психолог проф. Антоанета Христова по повод напрежението между ГЕРБ и "Продължаваме промяната - Демократична България" в последните дни.
По думите й се случват процеси в контекста на евроизборите, които ще покажат доста променен състав на ЕП. "Все повече профилът на евроориентацията към различни патриотични, консервативни формации се засилва, поради което и неговият профил трябва да се върне отново откъдето тръгна. Няма интерес от бърза смяна на регулаторите, защото в момента е добре разположено представителството на ГЕРБ в тези регулатори", каза тя.
Още: Борисов: ПП-ДБ не искат правителство, днес им даваме време да мислят
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
В момента недоволството от управляващата сглобка е много високо, отбеляза експертът в ефира на Bulgaria ON AIR: "Ако се случи сглобка, това ще бъде категоричен индикатор, че посолството се е намесило, че ни готвят за по-активно включване във военните действия".
Според проф. Христова, ако има външен натиск, ще се намери начин да се даде и приеме извинение. "Битката ще бъде за това кой е виновен да се тръгне към изборите", добави тя.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
"Нямат строго планиране. Поведението на ГЕРБ беше изработено. В тази игра е важна целта. Борисов няма интерес да управлява с ПП-ДБ и да води четата. Интересът на ПП-ДБ е да има управление, но Борисов да я води, за да влязат в опозиция и да атакуват. Сглобката беше направена под влиянието на външния фактор и на войната в Украйна. Имаше много страхове", заяви още анализаторът.
Проф. Христова: Поисканата от ГЕРБ и ДПС оставка на Тагарев е "мижим да те лажем"
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро