Още: Радев с нов упрек към политиците: Днес българите отново се жалват от дерибеите
Още: 140 години Съединение: Посланията на политиците
Лидерът на АБВ Румен Петков съобщи, че от партията му възнамеряват да сезират прокуратурата за действията на "Булгаргаз", които според тях са "грубо погазване на нормативната уредба, пазарните принципи, правата и задълженията на дружеството и ръководството".
"От 20 милиона печалба да я сведеш на 3 милиона загуба - за това действително се изискват много сериозни и последователни усилия по посока на промяната", коментира Петков финансовите резултати на "Булгаргаз", видни от отчета на дружеството, качен на сайта на компанията.
"Не се ли вземат сериозни мерки, в това число кадрови, това означава, че и за премиера, и за Асен Василев загубите са приемливи, но народът да плаща некадърието на тази шайка, е абсолютно неприемливо", заяви още Румен Петков.
Още: Заместник генералният секретар на НАТО идва в България
Още: Властта пак прави опит да крие обществена информация: Говори адв. Александър Кашъмов (ВИДЕО)
Съотношението на цената на газа на ТТФ с LNG е минус 30 евро на мегаватчас, изтъкна още той. "За май вместо цената на газа в България да е 130 лв., тя е 162 лв., за юни искането от Булгаргаз е да е 140 лв., а за юни тя няма да е повече от 110 – 115, т.е. тази комисионна отива някъде", заяви Петков и настоя "някой да докаже дали министър-председателят е безучастен".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Нямам намерение да подавам оставка": Зафиров отговори на критиците си за Китай
Още: Зафиров пред Политбюро на ККП: Китай е модерен заради управленския модел
Лидерът на АБВ отново настоя за ефективни преговори с "Газпром" и посочи, че от 54 компании, с които "Газпромекспорт" работи от държавите членки на ЕС, до понеделник били подписани договори с 38 компании. "Продължаваме да считаме, че настояването на икономическия министър и на работодателите е задължително да бъде реализирано по най-бързия начин", добави Румен Петков.