Румен Радев: В хората се създава усещане за прокурорски рекет

26 юни 2020, 16:39 часа • 4563 | прочитания

Пред всяко едно управление има много рискове, но виждате, че ние имаме пробив в сигурността и то на управлението на държавата в лицето на министър-председателя и по този начин България се разкрива в една изключително негативна светлина пред света. Това каза в отговор на журналистически въпрос при посещението си в Плиска президентът Румен Радев във връзка със спешната му среща вчера с началниците на службите, съобщава в."24 часа".

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

"И тук е мястото на службите да се изясни цялата тази ситуация - какви мерки могат да се предприемат, така че това да не се допуска", посочи Радев, цитиран от БТА.

В отговор на друг журналистически въпрос държавният глава коментира: "Ежедневно чуваме декларации от прокуратурата как имат еднакъв подход, независимо от социално и обществено положение, което наистина гали ухото, но тези думи ежедневно катастрофират в действителността, защото виждаме как се прилага абсолютно субективен подход, двойни стандарти и по отношения на казуси и по отношения на тяхното хвърляне в широкото публично пространство или пък криене. По този начин се създава и недоверие в хората, и усещане за прокурорски рекет. С такъв тип отношение не може да се възцари справедливост и властта би трябвало да осъзнава, че крачи към пропастта, защото кой нормален инвеститор ще вложи парите си в България, когато вижда, че тук се погазва законът", каза президентът.

Вижте още:

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Румен Радев: Прокуратурата се очертава все повече като политически играч

 

 

 

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес