Студентите излязоха от Софийския университет и застанаха пред парламента

13 ноември 2013, 12:03 часа • 22779 | прочитания

Голяма група студенти излезе от Софийския университет и се насочи към Народното събрание. С викове „Оставка” и "Окупация", с развети български знамена и с тъпан отпред те се присъединяват към протестиращите пред сградата на парламента.

Още: Ковачев: Опитите на ПП-ДБ да разклащат правителството не отговарят на заявката им, че ще подкрепят европейския курс на страната

Още: Владислав Панев: Беше приет най-левият бюджет от времето на Жан Виденов насам

В коментар пред камерата на Канал 3 студенти заявиха, че заради това, че в парламента се разпореждат парите, сега ще има протести всеки ден. Формира се гражданско общество, каза един от протестиращите.

Броят на протестиращите се увеличава непрекъснато, като вече има няколкостотин души. Сред младежите има и много възрастни хора. Изгражда се и своеобразен символ на Берлинската стена. Полицията засега не предприема действия.

До Народното събрание, откъм градинката към Софийския университет, има над десет джипа на жандармерията.

Още: „Вярвам на Радев“: Илияна Йотова за скандала около новия изтребител F-16

Още: "Като портиер ли да работи?": Дончев за предложението шефът на ДАНС да оглави Комисията по досиетата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес