Ако това е диверсификация на газа, това е по някакъв модел на Харвард. Правителството на Кирил Петков показа как не трябва да се прави диверсификация на газа. Toва каза бившият енергиен министър и депутат от ГЕРБ Теменужка Петкова пред БНТ.
Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски
Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало
Петкова не може да разбере що за протести са демонстрациите срещу доставката на газ, при положение, че Демократична България били в коалиция с БСП. За какво протестират – да има директни доставки от "Газпром" през Балканите или да се премахнат посредниците, недоумява Петкова.
Има много сериозни аномалии на правителството на Кирил Петков за газовите доставки, които побързали да не изпълнят новите условия на "Газпром" посочи тя и добави, че е трябвало да стартира международен търг за доставката на синьото гориво у нас. Петкова е сигурна, че компетентните органи ще се занимаят с това защо "Булгаргаз" преотстъпи правата си да осигури природния газ на България, на посредници по веригата, които да оскъпят доставките на природен газ у нас.
Правителството на Петков трябвало да резервира слотовете и капацитет, за да може да се гарантира доставката на газ, подчерта Петкова.
Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото
Според Теменужка Петкова трябвало да се направи опит да се продължи договора с "Газпром". От ГЕРБ са на мнение, че трябва да бъде направена 100% диверсификация на доставките на газ от различни източници по различни маршрути.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Наталия Киселова: България и САЩ са доверени съюзници, споделящи общи цели и интереси
По отношение на интерконектора с Гърция, Петкова поясни, че ГЕРБ са оставили на правителството на Кирил Петков готов инфраструктурен проект. Правителството на Кирил Петков се провали с довършването на интерконектора с Гърция, добави Теменужка Петкова.
"Петков завъртя един кран, но какво потече по този кран никой не разбра. Интерконекторът с Гърция ще даде възможност да се направи реална диверсификация на източника на природен газ. Така ще можем да получаваме природен газ от Азербайджан", каза още тя.
Още: Радев и Донев да не ни плашат с Апокалипсис, а да дават решения
Още: Явор Божанков: Нужни са спешни промени в „Продължаваме промяната“
Още: Управляващите и Пеевски ще си изберат с обикновено мнозинство антикорупционната комисия