"Не сме говорили с Бареков за коалиция на евроизборите. В една съществуваща коалиция не е коректно да гледаш на други страни. Първо трябва да решим въпроса как ще се явим." Това заяви лидерът на партия "Атака" Волен Сидеров в интервю за БНТ.
Още: Кръчмарска свада, не политика: Любомир Стефанов за скандала между Пеевски и ПП-ДБ (ВИДЕО)
Още: "Партиите се държат като махленски пияници късно вечер": Коментар на Любомир Стефанов
Според него "каквото и да стане на евроизборите, трябва да удържим мандата. Борисов трябва да си изкара поне един пълен мандат."
"В парламента са всички камери и медии, в Министерски съвет е тихо като в храм. Където е истинската власт няма показ. Трябва да има мониторинг на свършеното от министерствата. Къса се връзката между изпълнителна и законодателна власт", коментира още лидерът на "Атака".
По думите му от БСП са се отказали от парламентаризма.
Още: Бивш шеф на НСБОП: Реформата в спецслужбите е заради отказа на президента да назначи шеф на ДАНС
Още: Управляващите бързат: Парламентът отнема правомощията на Радев за шефовете на службите
"Няма как да защитават позицията си извън зала. Кворумът ще бъде осигурен. Спираме пътуванията на депутатите до международни организации, за да осигурим кворум. Може би сега парламентът ще заработи по-делово, тъй като опозицията протакаше заседанията. С или без опозицията ще се вземат важни решения", уточни той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: БСП: Нека ПП-ДБ и цялата опозиция не продължават с евтините спектакли (ВИДЕО)
Още: Пеевски след гласуването по вота на недоверие: България няма да бъде соросоидна територия (ВИДЕО)
"От БСП си получават 1/3 от заплатите и извън зала. Вчера при Караянчева имахме събиране и аз предложих да не се получават никакви пари, когато не присъстваш в парламента", добави Сидеров.
"Вдига се голям шум около преференциите, а това е технически процес. БСП го истеризираха и създадоха едно напрежение. Политиката не е състезание, както смятат от опозицията. Всъщност политиката е за вършене на реални неща", заяви Сидеров.