Фейсбук заяви, че ще започне да проверява снимки и видеа, като част от разширяващата се борба с фалшивите новини и дезинформацията.
Още: Свързани без прекъсване: защо стабилната мобилна мрежа има значение всеки ден
Още: Вземете нов смартфон на супер цена с 0% лихва на лизинг от А1 през май
Огромната социална платформа, която често е набелязвана за това, че не може да се справи с разпространяването на фалшиви новини, заяви, че ще използва учещи се машини и всякакви други инструменти в опитите си да намали разпространението на манипулативни изображения и видеа.
„Едно от предизвикателствата в борбата с дезинформацията е това, че тя се появява по различен начин и съдържание в различните страни”, заявиха от компанията чрез пост в блога на Фейсбук, цитиран от БГНЕС.
„За да се справим с това, ние разширихме нашите тестове за достоверност на изображения и видеа в четири страни. Това включва тези, които са манипулирани (тоест тези, които са редактирани, така че да показват неща, които не се случват наистина) или извадени извън контекста (тоест снимки от предишни снимки, използвани за отразяване на днешен конфликт)”. Това се казва в изявление на компанията.
Още: Xiaomi 15: Още повече смартфон, още повече фотоапарат
Още: Колко добра е мобилната ви връзка? Скоростта е само началото
Продуктовият мениджър на Фейсбук Теса Лионс заяви, че усилията за проверка на фактите са разпространени в 14 страни, като още повече ще бъдат добавени тази година, това ще се случи чрез използването на независими партньори, които да проверяват фактите.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Смартчасовниците на Apple сега са още по-достъпни с 0% лихва на лизинг от А1
Още: Vivacom ще компенсира клиентите си заради срива в мрежата
„Тези сертифицирани независими проверяващи оценяват настоящите истории, пускани във Фейсбук, като така помагат да се намали разпространението на истории, оценени като фалшиви”, каза Лионс.
Тя добави, че компанията се опитва да идентифицира редовните лъжци, като част от усилията за проверка на фактите.
„Предприемаме действия като намалихме разпространението на фалшиви новини или премахваме възможността им да печелят от реклама. За да се справим с чуждестранния дискурс, ние ще започнем да използваме учещи се машини, които ще ни помогнат да се справим с чуждестранните страници, които често разпространяват фалшиви новини”, заяви Лионс.
Още: Един телеком по пътя към бъдеще без електронни отпадъци