Димитър Манолов: Проблемът е, че сме кретени

12 април 2020, 10:43 часа 14052 прочитания 0 коментара

Проблемът е, че сме кретени. Това коментира пред БТВ президентът на "Подкрепа" Димитър Манолов по повод затегнатите мерки във връзка с коронавируса.

Още: Прогноза за времето - 28 септември (неделя)

Още: Повече от половината млади хора са пробвали забранени субстанции: Психолог алармира

Репортаж на телевизията показа как цветарски магазини са затворени на пазара Димитър Петков. Продавачите недоволстват, че в последния момент търговията им е блокирана, а стоката вече е заредена.

Манолов обясни това с липсата на дисциплина и големите скупчвания на хора през последните два дни.

Припомняме, че от днес излизаме мерките се затягат и излизаме навън само с предпазни маски. Новото затягане на мерките е заради топлото време и празниците Цветница и Великден.

Още: В окото на водната криза: Язовир "Жребчево" критично пресъхва

Още: Най-важните новини за деня: 26 септември 2025 г.

Вчера здравният министър издаде заповед - от 12 април всички, излизащи от домовете си, трябва да имат предпазно средство, покриващо носа и устата. Освен маски, могат да се използват кърпи или шалове.

Те ще бъдат задължителни на закрити и открити обществени места - като улици, магазини, градски транспорт, както и в църквите и манастирите. Подобна заповед имаше и в началото на миналата седмица, но беше отменена ден по-късно с мотив, че липсвал консенсус в обществото.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес